Famas Compaen H2 proeft zoet aan het eind (en een geplette bal)

De doelstellingen voor Famas Compaen H2 zijn dit seizoen eenvoudig: (1) handhaven in de eerste divisie en (2) onze jonge talenten steeds meer de kar laten trekken. De wedstrijd tegen het altijd lastige VTC Woerden droeg aan beide doelstellingen bij. Alle talenten gespeeld en aan het einde van de wedstrijd zat overwinning nummer twee in de Famas Compaen H2-tas. Daarmee toont de ranglijst een keurige zeven punten uit twee wedstrijden voor de reserves uit Oostzaan. De algemene conclusie in Sportcafé The Match: de appetizer van dit seizoen smaakt goed!
 
Voor wie zich overigens afvraagt: “waar ken ik VTC Woerden ook alweer van, was daar niet wat mee?” een reminder van twee seizoen geleden. Op de laatste speeldag van het seizoen glijdt Compaen H2 uit over Irene uit Bilthoven en wordt VTC Woerden kampioen. Niet dat we het de gasten uit Woerden konden verwijten, maar toch voelt het een beetje als een openstaande rekening. Tijd om een tikkie terug te sturen dus…
 
Over set 1 en 2 kunnen we kort zijn: net als in de voorbereiding en vorige week tegen Scylla is Famas Compaen H2 famous in de big points. Met wat wijzigingen in de opstelling spelen we in set 3 en 4 nog steeds prima volleybal, maar maakt Woerden net een paar puntjes meer. En in de vijfde set lijkt de tank bij Woerden een beetje leeg en hebben wij door de brede selectie nog wat over om het zoet van de overwinning te claimen. Coach blij, team blij, voorzitter blij en Timme’s immer uitdijende fanbase blij (dames en heren, dank voor het juichen en tot volgende week!).
 
En dan de culinaire beoordeling. Vanwege het late tijdstip van de wedstrijd blijft deze beperkt tot de bitterballen. Met het pensioen van frituurgrootmeester Rob liep Sportcafé The Match het risico in een zwart frituurgat te vallen. Onze Rob verdiende wekelijks op dinsdagavond de Compaen Michelinster. De man weet een bal met een potentiële score van 8 uit 10 via een onnavolgbaar bereidingsproces op te werken tot een culinair hoogstandje dat zijn gelijke niet kent. Een perfecte krokante korst, mooie kleur, goed op temperatuur, ruim in de mosterd, +3 voor Rob en een totaalscore van 11 uit 10.
 
Wat schetst vervolgens onze verbazing: iemand is bij Rob in de leer geweest! Uitstekende bal, op de juiste temperatuur gegaard en daarmee weinig vette nasmaak in de mond. Vulling zou een beetje meer vlees kunnen hebben (vandaag de potentiële 8 uit 10 en niet 10 uit 10), maar een kniesoor die daar op let. Onze nieuwe aanwinst Sven – een paar weken op vloeibaar voedsel om nóg knapper te worden – overwoog zelfs zijn vloeibare dieet aan te vullen met een geplette bal. Of het er van gekomen is, weet eigenlijk niemand. Rumour says dat Sven de gepureerde macaroni de komende weken inruilt voor een abonnementje The Match.
 
Ook leuk: deels nieuwe mensen achter de bar, naast eindbaas Mario natuurlijk, helemaal top en gezellig als vanouds. Niks aan veranderen, we komen volgende week graag terug. Aangezien we uit de zanikstreek komen en omdat we echt objectief beoordelen toch een puntje van kritiek. De keuzes voor de sauzen mogen ‘experimenteel’ worden genoemd: mayo en chilisaus (het laatste voor bij de ook uitstekend bereide kaasstengels). Wij gaan bij de bal bij voorkeur toch voor Zaanse mosterd, home sweet home of zoiets… Zal een foutje zijn geweest, we rekenen het niemand aan.
 
In cijfers:
Barteam: 9 uit 10
Special van de dag: niet aanwezig
Bitterballen: 9 uit 10, met Zaanse mosterd 10 uit 10
Prijzen: commerciële horecaprijzen, maar als een niet nader te noemen H2-speler vaak genoeg onder het net door serveert, zijn prijzen voor de rest van de spelers niet zo belangrijk 😊
 
Tekst: Michiel Majoor